
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Gender | Female |
| Packaging | Bag |
| Termination | Snap in |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3 mm |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07757
Ext.Price$0.07757
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07757 | $0.07757 |
| 10 | $0.06914 | $0.69140 |
| 50 | $0.06163 | $3.08150 |
| 100 | $0.05625 | $5.62500 |
| 500 | $0.05134 | $25.67000 |
| 1000 | $0.04685 | $46.85000 |
| 3000 | $0.04333 | $129.99000 |
| 5000 | $0.04008 | $200.40000 |
